• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası

MALTA TURU

Malta Turu

Türk Havayolları

3 Gece 4 Gün

Malta (3)

                                     11 AĞUSTOS 2019 

                  599 EURO'DAN BAŞLAYAN FİYAT 

1.Gün: İstanbul – Malta

Atatürk havalimanı Dış Hatlar terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 05:30’de buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK1369 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile saat 08:05’da Malta’ya hareket. Yerel saat ile 08:35’de Malta’ya varış. Bizi bekleyen aracımız ile Panoramik turumuzu tamamlayıp otellerimize transfer. Ekstra Turlara katılmak isteyen yolcularımız, Havalimanında sonra yapılacak olan tur’da rehberimizin önerdiği, ekstra turlara katılmak için rehberimize kayıt yaptırabilirler, aşağıda belirtilen fiyatlar geçerli olacaktır.

 

2.Gün  Mosta – Dingli Cliff – Rabat – Mdina – Valetta (Game Of Thrones)

Hotelde alınacak kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirler rehberiniz tarafından düzenlenecek olan tam gün Malta turumuza katılabilirler. Ekstra turlara kayıt yaptıran yolcularımızla Sabah rehberimizin belirttiği saatte hareket ile Avrupa'nın üçüncü büyük kubbesine sahip olan Santa Maria Assunta Kilisesini ziyaret ediyoruz. Mosta’daki bu büyük kilisenin içerisinde 2. Dünya savaşında Alman Nazi uçaklarının atmış olduğu 200 kg ağırlığındaki bombayı görüp, kilisenin iç ve dış mimarisi hakkında rehberimizden detaylı bilgileri aldıktan sonra Malta’nın en eski şehri Rabat’a hareket ediyoruz. 250 mt yükseklikteki Dingli Cliff’ten eşsiz doğa manzarasını görüntüleyip Cumbalı evleri ile Rabat’ın dar sokaklarında yapacağımız keyifli bir yürüyüş sonrası bizleri görkemiyle karşılayan Game of Thrones dizisinin unutulmaz sahnelerinin çekildiği eski başkent Mdina’ya giriş yapıyoruz. Mdina’da Hükümet Sarayı, Casa Inguanez Malikânesi,  Katedral,  Kermelit Kilisesi ile ilgili rehberimizden alacağımız bilgiler sonrası pastaları ile meşhur Fontenalla cafede eşsiz manzara eşliğinde kahvelerimizi yudumlarken pastaların tadına bakıyoruz. Buradan hareketle Başkent Valetta’yı keşfediyoruz. Gezilerimiz sonrası otellerimize dönüyoruz.

(Ekstra tur ücreti kişi başı € 60.00)

 

3.Gün: Gozo Adası – Dwejra-T'pino Kilisesi – Victoria Rabat – Xelendi – Mgarr

Otelde alınacak kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirler rehberiniz tarafından düzenlenecek olan Gozo Adası turuna katılabilirler. Ekstra turlara kayıt yaptıran yolcularımızla, Sabah rehberimizin belirtiği Gozo adasına geçiş için Cirkewwa limanına geçiyoruz,  feribot ile Gozo’ya ulaşıyoruz.  Gozo Adası Malta’ya göre yemyeşil, hayatın durduğu yerdir. Tam bir cennet adasıdır. İlk olarak İç Deniz (Inner Sea) ve Mantar Kayası’nı görüyoruz. Bu bölge Truva, Gladyatör, Game of Thrones gibi çok ünlü filmlerin çekildiği bir bölge ve Malta’nın en önemli dalış noktalarından biri. Mavi Pencere UNESCO koruması altında ve kontrollü olarak ziyaret edilebiliyor. Hava durumunun uygun olduğu günlerde küçük tekneler ile İç Deniz’ den açık denize çıkıp Mavi Pencere’ nin çevresinde yer alan mercanları görme imkanımız da var(Tekne Gezisi opsiyonel olup ekstra tur ücretine dahil değildir)  Buradan eski tarihte küçük bir şapel olan fakat günümüzde çok büyük bir Adak kilisesi olan T'pino Kilisesini ziyaret edip dileklerimizi diledikten sonra bölgenin bal, marmelat, keçi boynuzu pekmezi, zeytin, zeytin yağı, Gozo Peyniri, şarap ve likörlerinin tadına bakıyoruz.  Öğle yemeği ve serbest zaman için balıkçı kasabası olan Xelendi'ye varıyoruz arzu eden misafirler deniz mahsullerinden oluşan öğle yemeğini burada alabilirler, Yemek sonrası  Gozo Adasının başkenti   Victoria Rabat'a  varıyoruz. St. George bazilikasını görüp dar sokaklarda yürüyüş yapıyoruz sonrasında aracımız ile Mgarr limanına gelip feribot ile Malta’ya varıp otellerimize dönüyoruz.  (Ekstra tur ücreti kişi başı € 65.00)

 

4.Gün: Popeye’s Village Turu – Marsaxlokk – Malta – İstanbul

Kahvaltısı sonrası saat 11:00 de oda anahtarlarını resepsiyona teslim ediyor ve bavullarımızı bagaj odasına bırakıyoruz. Serbest zaman Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından düzenlenecek olan Marsaxlokk, Popeyes Village turuna katılabilirler rehberimizin belirttiği saatte hareket ile Turumuza ülkenin en güzel balıkçı köyü olan Marsaxlokk ile başlıyoruz, burası balık restoanları ve renk renk boyanmış balıkçı tekneleri ile süslü Limanı ve Adanın renklerini, dokusunu taşıyan güzel evleri ile meşhur olan, cıvıl cıvıl pazarında organik ürünler bulabileceğiniz güzel Akdeniz köyüdür, Osmanlı birliklerinin de Malta adasına ilk cıktığı bölge olarak bizim icin ayrı bir önemi vardır. Burada verilecek fotoğraf molası ve serbest zamanın ardından, 1980 yılında Temel Reis filminin çekildiği Popeye village’e hareket ediyoruz. Popeye Village’e vardığımızda hem köyü geziyoruz hem de Temel Reis, Safinaz ve Kaba Sakalın şovlarını seyrediyoruz ve deniz manzarası eşliğinde restoranın güzel yemeklerinin tadına bakıyoruz. Tur sonrası havaalanına transfer. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK1372 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile saat 20:15’de İstanbul’a hareket. Saat 00:35’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.  (Ekstra tur ücreti kişi başı € 50.00)

 

Havakoşulları ve Katılıma göre tur programlarında değişiklik olabilir,

Ekstra turlarda, ören yeri girişleri, öğle yemekleri, ekstra tur fiyatlarına dahil değildir, opsiyoneldir,

 

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Malta - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti  
 • İstanbul çıkışlı Türkçe Rehberlik
 • Malta Luqa Havalimanına varış sonrası, Panoramik şehir turu
 • Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
 • Havaalanında Türkçe karşılama ve Türkçe yardım
 • Seçilecek kategorideki otelde 3 gece oda-kahvaltı konaklama  
 • Havaalanı vergileri

 

Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler

 • Schengen vize ücreti ve servis bedeli
 • Yurtdışı çıkış fonu
 • Programlarda belirtilen Ekstra Turlar
 • Seyahat Sağlık Sigortası