• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
UÇAK BİLETLERİ
UÇAK BİLETLERİNİZİ BİZDEN TEMİN EDEBİLİRSİNİZ...
KIBRIS PAKET TURLARI VE OTEL REZERVASYONLARI
TATİLİ CORAL TRAVEL İLE YAŞAYIN, TÜM OTEL REZERVASYONLARI İÇİN BİZİ ARAYABİLİRSİNİZ...
VİZE İŞLEMLERİ
VİZE İŞLEMLERİ İLE İLGİLİ BİLGİ İÇİN BİZİ ARAYABİLİRSİNİZ...
YURTDIŞI TURLAR
YURTDIŞI DENEYİMİ İÇİN BİZİ ARAYABİLİRSİNİZ...

ORTA AVRUPA TURU

 

PRAG & VİYANA & BUDAPEŞTE

 “PRAG (3), VİYANA (2), BUDAPEŞTE (2)“

 299 €uro 'dan başlayan fiyatlar 


03.12.2018
17.12.2018
24.12.2018
20.01.2019

Orta Avrupa Turu

Türk Havayolları ile

6 Gece 7 Gün  

Prag (1) - Dresden (1) - Viyana (2) - Budapeşte (2)

 

1. Gün  İstanbul – Prag  

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde saat 11.00’da buluşmanın ardından Türk Havayolları’nın TK 1771 sefer sayılı 13:40 uçağı ile Prag’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 14.20’de Prag’a varıyoruz. Prag şehir turumuz başlıyor. Hradcany Kale Bölgesi, Loretta Kilisesi , Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST.Vitüs Katedrali, Simyacılar sokağı, Franz Kafka’nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.  

 

2. Gün  Prag – Karlovy Vary – Terezın & Dresden  

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından ekstra düzenlenecek Karlovy Vary turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Karlovy Vary Çek Cumhuriyeti nin kaplıcalarıyla ünlü şehri Karlovy Vary yolculuğumuz rehberinizin keyifli anlatımlarıyla başlıyor. Kentte sıcaklıkları 30-72 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Gezimiz esnasında şehir turu yapılmakta. Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak`ın, Mozart`ın Göthe`nin, Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek, 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Ayrıca kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Dresden ( Almanya ) extra turumuzda Prag’a 140 km mesafedeki Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan Barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini, Fraunkirche’yi, Zwinger Sarayını, Brulshl terası, Kral yolu, Elbe nehri, Martin Luther heykeli, Hof kilisesi, Semper Operası, eski şehir meydanı görülecek yerler arasındadır. Ardından Doğu Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve Unesco tarafından dünya mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman veriyoruz. Dresden turumuzda ünlü primark alışveriş merkezi rehberiniz tarafından gösterilecek ve birbirinden kaliteli ürünleri çok uygun fiyatlara satın alabileceksiniz. Serbest zaman sonrası rehberinizin bilgilendireceği saatte Prag’a transfer gerçekleştiriyoruz. Akşam rehberiniz tarafından düzenlenecek Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği yaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ mekanımızda, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda limitsiz yemek ve içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. Gecenin sonunda otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Ekstra Karlovy Vary Turu: 55 Euro (Kişi Başı)

Ekstra Terezin & Dresden(Almanya) Turu: 70 Euro (Kişi Başı)

Ekstra Ortaçağ Gecesi Turu: 65 Euro (Kişi Başı)  

 

3. Gün  Prag – Cesky Krumlov – Vıyana  

Sabah kahvaltımızın ardından Viyana’ya doğru hareket ediyoruz. Dileyn misafirlerimize ekstra olarak düzenlenecek bir Orta Çağ Kasabası olan Cesky Kurumlov Turu. (Bu tura iştirak etmeyen misafirlerimiz şehir girişindeki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir.) Çek Cumhuriyeti’nin değerli bir mücevheri olmakla beraber aynı zamanda Unesco tarafından Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kasabadır. Komünizmin en koyu dönemlerinde harap duruma gelmiş olan Cesky Kurumlov 1990’lardan itibaren tekrar yeniden doğuşunu yaşamış ve güzelliklerini ziyarete gelen tüm misafirlerine yansıtmıştır. Cesky Krumlov`a hayran kalacaksınız. Kısa bir mola ardından Viyana’ya hareket ediyoruz. Varışımızda Viyana şehir turumuza başlıyoruz. Opera Binası, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, Hofburg Sarayı, Hundertwasser House ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Turumuzu takiben rehberinizin anlatımlarıyla serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte otele transfer ve yerleşme. Ekstra Cesky Krumlov Turu: 30 Euro (Kişi Başı)  

 

4. Gün  Vıyana  

Sabah kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimizle Wienerwald Turu düzenliyoruz. Bu turumuzda Liechtenstein Şatosu, Seegrotte yer altı gölü, Mayerling av köşkü, Heilingenkreuz Manastırı, Baden kaplıca şehri , Schönbrunn sarayı bahçeleri turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Bu turda, önce Liechtenstein Şatosunu daha sonra maden ocağı iken bir patlama neticesinde icine su dolarak, yeraltı gölü olan ve II. Dünya Savaşı sırasında Nazilerin gizli savaş ucağı ürettikleri Seegrote yer altı gölünü geziyoruz. Turumuzda yeraltı gölünde tekne ile gezintide yapılacaktır. Ardından bir ortaçağ keşişhanesi olan Heiligenkreuz’u geziyoruz. Daha sonra “Mayerling Faciası”na konu olan ve bugün Carmelita rahibelerinin yaşadığı manastır konumunda bulunan Mayerling av köşkünü panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra küçük ve şirin bir kaplıca şehri Baden. Turumuzun en son durağı Kraliçe Sisi’nin Sarayı olan Schönbrunn sarayının muhteşem bahçelerinde serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz sarayın içini ziyaret edebilirler. Burada serbest zamanımızdan sonra Viyana merkezde serbest zaman verilecektir. Geceleme otelimizde.

Ekstra Wienerwald Turu: 55 Euro(Kişi Başı)  

 

5. Gün  Vıyana – Budapeşte  

Sabah kahvaltısı otelimizde yapıyoruz daha sonra Budapeşte yolculuğumuz başlıyor. Ekstra olarak Bratislava’ya gidiyor ve panoramik şehir turu yapıyoruz. (Bu tura iştirak etmeyen misafirlerimiz şehir girişindeki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir.) Bratislava şehir turumuzdan sonra yolumuza devam edip Budapeşte’ye varıyoruz. Varışımızı takiben Budapeşte şehir turumuz başlıyor. Yapılacak olan şehir turumuzda yapılacak olan şehir turumuzda; Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Parlamento Binası, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otele transfer. Dileyen misafirlerimize rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Tuna Nehri’nin ikiye böldüğü, Avrupa’nın incisi Budapeşte’yi nehirden izleme ve binaların tarihini dinlerken içeceklerini yudumlama fırsatı bulacakları Tuna Nehri gezisine katılabilirler. Radyo sanatçılarının sesinden muhteşem tarih yorumları ile Türkçe anlatımların yapıldığı turumuzu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Geceleme Budapeşte’de ki otelimizde.

Ekstra Bratislavia Turu:30 Euro (Kişi Başı)

Ekstra Tuna Nehri Tekne Gezisi: 30 Euro (Kişi Başı)  

 

6. Gün  Budapeşte  

Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Estergon & Visegrad & Szentendre öğle yemekli gezisine katılabilirler. Bu turda önce Estergom Katedralini, Osmanlı’dan kalan Kale’nin kalıntılarını geziyoruz. Ardından bir ortaçağ kalesi ve aynı zamanda av şatosu olan ihtişamlı Visegrad’ı ziyaret ediyoruz. Bu turumuzda Visegrad kalesi Panoramik olarak görülecektir. Öğle yemeğini Rönesans atmosferinde alıyoruz. Daha sonra alışveriş için ‘Szentendre’ isimli küçük bir kasabaya gidiyoruz. El işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb, pek çok şeyi bulabileceğiniz bu kasabada boş zamanın ardından otele dönüyoruz. Rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlenceli turumuza katılma imkânı. Bu turumuzda gideceğimiz şarap mahzeninde hem yerel şarapların ve yemeklerin hem de Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkaracaksınız. Sizlerde şovun bir parçası olabilirsiniz. Geceleme otelimizde.

Ekstra Estergon & Visegrad & Szendentre turu: 65 Euro (Öğle Yemekli) (Kişi Başı)

Ekstra Çigan Gecesi: 50 Euro (Kişi Başı)  

 

7. Gün  Budapeşte – Kösice – İstanbul  

Sabah otelde alınacak kahvaltısının ardından rehberinizin bilgilendireceği saatte Serbest zaman. Serbest Zamanın ardından Kösice`ye hareket ediyoruz. Kösice`ye varışımızın ardından kısa bir şehir turu. Şehir turunun ardından Kösice Havalimanına transfer oluyoruz. Bilet, bagaj ve uçuş işlemlerinin ardından Türk Havayolları tarifeli seferi TK1203 ile Saat 20:30`da İstanbul`a hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından İstanbul`a 00:30`da varış ve turumuzun sonu.

 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetlerimiz

Türk Havayolları ile İstanbul (IST) – Prag gidiş / Kösice - İstanbul (IST) dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

3*-4* otellerde Prag’da 2 gece, Viyana’da 2 gece ve Budapeşte’de 2 gece olmak üzere toplam 6 gece oda kahvaltı konaklama

Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli

Prag – Viyana – Budapeşte ve Kösice panoramik şehir turları

Alan-Otel-Alan transferleri ve şehirlerarası otobüs transferler

Profesyonel rehberlik hizmetleri

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.)

Tüm kişisel harcamalar,

Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar

Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar

Öğle yemekleri,

Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri

Şoför Bahşişi

Seyahat Sağlık Sigortası 15 Euro ( 65 yaş üzeri misafirler için sürprim uygulanmaktadır )

Önemli Notlar

 

Prag (2) + Viyana (2) + Budapeşte (2)

Kösice şehir turu dahildir.

** Türkiye’nin her yerinden iç hat bağlantı imkanı

 

 

PAKET 1: ( 6 TUR) TURLARDAN: ESTERGON , WIENERWALD, KARLOVY VARY , CESKY KURUMLOV, TEREZIN & DRESDEN , BRATISLAVA, TURLARI PAKET OLARAK ALINDIGINDA 305 EURO OLAN TUTAR PAKET INDIRIMI ILE 275 EURO OLACAKTIR.

 

PAKET 2 : ( 09 TUR) TURLARDAN: ESTERGON , WIENERWALD, KARLOVY VARY , TEREZIN & DRESDEN, BRATISLAVA, CESKY KURUMLOV, ORTAÇAĞ GECESI , CIGAN GECESI, TUNA NEHRİ TEKNE TURU PAKET OLARAK ALINDIGINDA 450 EURO OLAN TUTAR PAKET INDIRIMI ILE 400 EURO OLACAKTIR.

 

Ve Benzeri Otellerimiz;

Prag 3* Juno Hotel vb ( 8 Km )

Viyana 4* Am Sachsengang Hotel vb ( 20 Km )

Budapeşte 3* Atlas City Hotel vb ( 4 Km )